wtorek, 29 grudnia 2009

536

wyobrażam sobie, że zabiłam wszystkie swoje dzieci, stopniowo, ale konsekwentnie, byłam szybsza i sprytniejsza. to chyba dość oryginalne, nawet jak na obecne czasy. nie muszę się już bać, że będzie bolało i nie urodzę królewny. w wymyślonym śnie nawet tamta ma dziecko a ja mogę być bardzo smutna. po chwili namysłu wyobraziłam sobie też smutek, to chyba dodaje realizmu. pozwoliłam ci mieć te jasne włosy i wkładać rożne rzeczy w mój pusty brzuch. kiedy już sen stał się rzeczywistością robisz to dalej. powstaje dziwne echo od mojego śmiechu, którego nie możesz się przestraszyć.

2 komentarze:

  1. rozpoznajesz się w czyimś tekście. zastanawiasz się, czemu tamta, a nie ta. stosunki przestrzenne mają pierwszorzędne znaczenie, jeśli analizujesz prozę. można to opisać na czterdzieści cztery sposoby, a potem skreślić, bo nie było nic o emocjach i zaangażowaniu społecznym.
    możesz się rozpoznać, a potem i tak stwierdzisz, że to nie ty. bo stosunki przestrzenne są ważne, ale tylko w "Alice in Wonderland". Alice też miała jasne włosy. w przeciwieństwie do jej pierwowzoru. oryginały to zawsze to. nigdy tamto.

    OdpowiedzUsuń